Стрийський парк, Львів


Про нас  • Львів, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької

Центральний вхід Алеї Алеї Алеї Алеї Кафедра фізичного виховання Фонтан «Івасик-Телесик» Спортивний монумент

Повернутися в дитинство легко — старт зі Стрийського парку у Львові

Зі Стрийським парком у Львові пов’язано багато знакових подій для міста: у 1894 році тут відкрилася Вистава Крайова. На честь цього містом почав курсувати один з перших електричних трамваїв у Європі.
 
Звичною місциною для проведення Східних Торгів — ярмарку, де виставляли свою продукцію найвідоміші на той час світові фірми, обрали саме Стрийський парк — багато простору та свіже повітря були дуже сприятливими для таких заходів. Східні Торги проводили тут з 1922-го року. Свого часу сюди приїжджали відомі письменники та митці. Львовознавець Ілько Лемко описує ті відвідини у своїх розвідках: «Славетний львівський письменник Станіслав Лем згадує, як він у 30-х роках минулого століття на Східних Торгах у Стрийському парку бавився в йо-йо і куштував бульйон з кубиків «Маггі». Тут же, на Східних Торгах, стояли передавальні вежі першої львівської радіостанції, яка запрацювала 1930 року. Найпопулярнішими були передачі двох львівських гумористів Тоньця і Щепця, традицію яких у львівському ефірі продовжують сьогодні Доцик і Шльома. Тоньцьо і Щепцьо були настільки популярними, що вони і видумані герої їхніх програм, фігурували у текстах популярних львівських батярських пісень. Сам «начальник» польської держави, диктатор Пілсудський, давав свої коментарі до програм Тоньця і Щепця».
 
Зараз у Стрийському парку проводять різні мистецькі акції, як от, до прикладу, креативні відображення суспільних процесів — дивани посеред алеї, лебеді з пластикових пляшок (звертається увага львів’ян на проблему забруднення довколишнього середовища) та багато інших заходів, які покликані нагадати, що парк — це надбання міста і ми не маємо права його нищити.
 
Восени Стрийський парк вбирається в такі барви, що найдосвідченіший художник не передасть тієї палітри кольорів. Звивисті стежки пагорбами, під розсіяним світлом ліхтарів, нагадують лабіринти — просто йдеш вперед крізь туман, не знаючи, де опинишся. В цьому романтика і шарм, в цьому вишуканість і неповторність. Тут зароджувалися почуття, люди знаходили себе та один одного. Це місце, ознаменоване багатьма парами, які не пропускають нагоди зафіксувати миті свого щастя на початку сімейного шляху.
 
Парк не втрачає популярності навіть взимку: звідусіль лунає дитячий сміх, дорослі також мають можливість зануритися в ту безтурботну пору дитинства і пограти в сніжки та покататися разом з малечею на санках.
 
Не витрачайте часу на нудьгування і гайда на свіже повітря! Там життя і час плинуть по-іншому! Не вірите? То ласкаво просимо до Стрийського парку — краще раз побувати ніж сто разів прочитати!

Контакти
  • Адреса :Львів, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької
  • Телефон :
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :